Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zamet - výstavba lakovny

6. 5. 2019

Dne 5.5.2019 proběhla výborová schůze ZO ČSV v Halenkově jejíž hlavním a jediným bodem programu bylo projednání výstavby kataforézní lakovny firmou Zamet s.r.o. ve středu obce Halenkov.

Po schválení a projednání programu, podstatných připomínek a diskuzních příspěvků přijal výbor ČSV ZO Halenkov z.s. toto usnesení:

 

  1. Zvolí ze své řady 2 delegáty, kteří se účastní jednání se zástupci firmy Zamet s.r.o., pojedou na avizovanou exkurzi do podniku se stejnou technologií a budou hájit zájmy našeho spolku. Výbor delegoval tyto členy: Mgr. Věra Kopecká, Tomáš Sábel.
  2. V připomínkovém řízení před zahájením samotného stavebního řízení bude podána žádost na inspekci životního prostředí (ČIŽP) o prošetření dopadu kat. lakovny na životní prostředí a chov včel.  Zároveň budeme žádat doplňující informace k vyjádření Krajského úřadu ve Zlíně, obor životního prostředí a zemědělství k jejich zprávě.
  3. Zjistíme možnosti, jak se stát účastníky stavebního řízení.
  4. V rámci korektního jednání svaz vyčká s jakýmikoliv vyjádřeními do doby, než započne stavební řízení a budou k dispozici relevantní informace a výsledky analýz a šetření dotčených orgánů v tomto řízení.
  5. O avizované schůzce zástupců fa. Zamet s.r.o. s občany Halenkova budou informováni zástupci okolních spolků, jejíž doletová zóna včel zasahuje do katastru naší obce (Huslenky, N. Hrozenkov, Val. Bystřice).
  6. Naše základní organizace v případě potřeby požádá o právní a odbornou pomoc Ústřední výbor Českého svazu včelařů.
  7. Oslovíme základní organizace ČSV v jejíž blízkosti se nachází kat. lakovna a poprosíme o jejich názor a zkušenosti s dotčenou technologií lakování.

 

       Zápis provedl dne 6.5.2019  Petr Pončík.

 

Pokud máte nějaké připomínky, či návrhy, nebo chcete jen vyjádřit svůj názor, využijte možnosti komentáře.

Děkuji.

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Dobrá zpráva, obdiv za Vaši práci

(Jitka Mrnuštíková, 13. 5. 2019 8:39)

Jako bývalá včelařka, nyní pomáhající včelař, děkuji moc, že se touto problematikou zabýváte a kladete ji velký důraz. Svědčí to o svědomitém postoji v péči o včelsta a životní prostředí vůbec.